هاشمی و صافی گلپایگانی

آیت الله صافی گلپایگانی : با مدیریت صحیح از تکرار فاجعه منا جلوگیری کنیم

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی ضمن اشاره به لزوم مدیریت هوشمندانه در حج برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی بیان داشت: باید با مدیریت صحیح و هوشمندانه، به نحوی برنامه عظیم حج را برگزار کرد که چنین حوادث ناگواری پیش نیاید. ما می‌توانیم در عین حال که مناسک حج را طبق شرع مقدّس بدون هیچ تنازلی انجام می‌دهیم با مدیریت صحیح از تکرار چنین وقایعی جلوگیری کنیم.

 

دیروز یکشنبه ۱۹ مهرماه ۱۳۹۴، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه در اولین دیدار خود، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با وی دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار آقای دکتر هاشمی، ضمن تقدیر و تشکّر از توصیه‌های گرانقدر این مرجع تقلید، گزارشی از سفر خود به کشور عربستان پس از فاجعه منا ارائه کرد.

مرجع عالیقدر نیز با ابراز خرسندی از این‌که وی توانستند در فضایی آرام، مشکل بازگرداندن اجساد حجّاج عزیز فاجعه منا و نیز رسیدگی به مجروحان را تا حدّ زیادی رفع نمایند،‌گفت: بنده مجدَد این فاجعه و مصیبت عظمی را به همه مردم شریف ایران تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند متعال می‌خواهم به بازماندگان این حادثه، صبر و اجر عنایت فرماید.

الحمدلله تدبیر و هوشمندی شما در این قضیه توانست مشکل را تا حدّ زیادی برطرف نماید و اصل انتخاب شما برای سفر به کشور عربستان و نیز طریقه رفتار شما با آنها لطف خداوند متعال بود که این قضیه با ظرافت خاصّی پیش برود.

وی در ادامه ضمن اشاره به لزوم مدیریت هوشمندانه در حج برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی بیان داشت: باید با مدیریت صحیح و هوشمندانه، به نحوی برنامه عظیم حج را برگزار کرد که چنین حوادث ناگواری پیش نیاید. ما می‌توانیم در عین حال که مناسک حج را طبق شرع مقدّس بدون هیچ تنازلی انجام می‌دهیم با مدیریت صحیح از تکرار چنین وقایعی جلوگیری کنیم.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از بیانات خود، رسیدگی به محرومان جامعه را از اولویت‌های این وزارتخانه دانست و افزود: همان‌طور که شما در این مدّت اهتمام داشته‌اید باید رسیدگی به محرومان و ضعفا در رأس برنامه‌های وزارت بهداشت باشد.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، با اشاره به بحث بیمارستان جامع زنان که در گزارش آقای دکتر هاشمی مطرح شده بود،‌گفت: امیدوارم این کار با عظمت در همه شهرهای بزرگ ایران به زودی اتّفاق بیفتد و نیز در دانشگاه‌های پزشکی ما بتوان دانشگاه‌هایی ویژه بانوان همان‌طور که در بعض کشورهای اروپایی است احداث کرد که مطمئناً مردم شریف ما که مال و جان خود را در راه ارزش‌های دین اهدا کرده‌اند، از این کار اسلامی استقبال می‌کنند؛ و بدانید این عمل شما مرضیّ حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است و مهمّ، جلب رضایت آن حضرت است.

وی در پایان این دیدار، برای دکتر هاشمی و همکارانشان، از خداوند متعال آرزوی توفیق بیشتر در خدمت به مسلمانان به ویژه محرومان جامعه اسلامی کرد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.