636052116021795147

ثبت نام زائران اربعین از ۶۵ هزار نفر گذشت

معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هنوز مبلع ویزای اربعین از سوی طرف عراقی اعلام نشده است، گفت : تا کنون بیش از ۶۵ هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی  با اشاره به آخرین روند ثبت نام در سامانه سماح گفت: ثبت نام برای اعزام به اربعین از ۱۶مرداد آغاز شد و با گذشت ۱۵ روز بیش از ۶۵ هزار نفر نام نویسی کرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس جدول زمان بندی صدور روادید از اول شهریور باید آغاز می شد، تصریح کرد: دولت عراق هنوز در خصوص قیمت روادید مبلغی را اعلام نکرده است.

محمدی همچنین عنوان کرد: بر اساس توافقی که با بانک مرکزی انجام شده است، زائران مبلغ روادید خود را به صورت ریالی از طریق سامانه سماح پرداخت می کنند و بانک آن را به ارز تبدیل می کند به این ترتیب مشکل تهیه دلار که سال گذشته برای بسیاری از متقاضیان اعزام وجود داشت حل می شود.

معاونامور حج و زیارت سازمان حج  درپایان تاکید کرد: متقاضیان اعزام به عتبات از مراجعه به دفاتر غیرمجاز خودداری کنند و تنها از طریق سامانه سماح و مراجعه به دو هزار و دویست دفتر مجاز حج و زیارت در سراسر کشور برای اعزام به اربعین اقدام کنند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.