4316933_372

ثبت نام یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از زائران اربعین در سامانه سماح

رئیس سازمان حج و زیارت از صدور بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ویزا برای زائران اربعین خبر داد.

 مهندس سعید اوحدی در خصوص آخرین آمار ثبت نام های سماح گفت: نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که این آمار افزایش ۴۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

وی افزود: با توجه به ازدحام جمعیتی که این روزها در مرز مهران شاهد بودیم درخواست ستاد اربعین این است که زائران برای عزیمت به عراق به مرزهایی که در سماح در تاریخ معین مشخص کرده اند، مراجعه نمایند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این مطلب که بر اساس آمار ثبت نام های سماح پیش بینی شده بود که روزگذشته تا یکشنبه هفته آینده روزهای پرازدحامی را در مرزهای کشور داشته باشیم، توضیح داد: با توجه به زحمات ناجا در این ایام و تمهیدات کنترلی که این عزیزان اندیشیده اند، از زائران اربعین می خواهیم که نهایت همکاری را با این خادمان خودو عزیزان سپاه و بسیج در مرزها  داشته باشند.

مهندس اوحدی به زائران اربعین اکیدا توصیه کرد: بدون گدرنامه معتبر و ویزا به مرزهای کشور عزیمت نکنند بدلیل اینکه دفاتر کنسولگری در استان های مرزی تنها برای زائران همان استان ویزا صادر می کنند و این رو این زائران برای عزیمت با مشکل مواجه خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در سامانه سماح و امکان ثبت نام در ۲۳۰۰ دفتر زیارتی برای زائران اربعین گفت: زائران عزیز اربعین در شهرهای محل اقامت ویزای خود را دریافت نمایند و سپس راهی مرزها شوند.

مهندس اوحدی توضیح داد: روند صدور ویزا سرعت مناسبی دارد و تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ویزا برای زائران اربعین در ۱۶ کنسولگری عراق صادر شده است که بیش از یک میلیون فقره ویزای صادر شده مربوط به زائران ثبت نامی در سماح است.

رئیس کمیته اعزام اربعین به زائران اربعین توصیه اکید کرد: ثبت نام و تحویل مدارک خود را به روزهای آخر موکول نکنند تا با مشکل مواجه نشوند.

مهندس اوحدی همچنین توصیه کرد که زائران اربعین به اطلاع رسانی های رادیو اربعین، پیامک های سامانه سماح و توصیه های ناجا در مرزها توجه ویژه داشته باشند.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.