درباره ما …

موسسه فرهنگی هنری مشعر در سال ۱۳۷۹  با هدف ترویج فرهنگ حج و زیارت، سیره، معارف، وقایع و تاریخ اهل بیت:، از طرق مختلف از جمله تهیه و نشر آثار مکتوب، صوتی، تصویری و رایانه ایی پا به عرصه نشر آثار پژوهشی نهاده که در این میان با عنایت به همکاری های صمیمانه نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای قاضی عسکر توانسته با در دست داشتن امکانات حرفه ایی فیلمبرداری از مراسمات حج و عمره و همچنین چاپخانه ای مجهز، که یکی از دو واحد دارنده خط کامل جلد سازی (مارک کولبوس آلمان) در شهر مقدس قم توانسته تاکنون بالغ بر یک هزار و دویست عنوان کتاب که برخی از آنها بیش از ۲۰ بار تجدید چاپ گردیده را به زبانهای مختلف بین الملل به چاپ رسانده و توزیع نماید.

از جمله وظایف این موسسه می توان به پوشش کامل مراسم های حج، عمره و عتبات در ایام تمتع و سایر مناسبات مذهبی از لحاظ توزیع کتاب های مرتبط با طبقه بندی موضوعی زائران مختلف با سطوح مطالعاتی گوناگون، تولید محصولات فرهنگی و رایانه ایی در ارتباط با موضوعات اعتقادی و همچنین فیلمبرداری و عکسبرداری حرفه ایی در شان زائران گرامی اشاره نمود و امید است فعالیت های علمی و فرهنگی این موسسه سبب ارتقاء سطح فرهنگی مسلمانان جهان گردد.

این موسسه مجموعه ای است که در طول چندین سال گذشته از تجربیات ارزنده ای برخوردار بوده و با وجود سابقه خود خدمات ارزشمندی در جهت نشر و توسعه فرهنگ حج و معارف دینی در ابعاد گوناگون فقهی، تاریخی، عرفانی، سیاسی و اجتماعی آن وعتبات عالیات و اماکن متبرکه سوریه و نیز بازکاوی و تجدید چاپ آثار پیشین بوجود آورده است و در راه خدمت به فرهنگ و آئین دینی و مذهبی عزم خود را جزم کرده، و هیچ هدفی را والاتر و مهمتراز کمک به اعتلای فرهنگ ناب اسلامی نمی‌داند.

موسسه تاکنون به انتشار کتب قرآن و تفسیر، آداب اخلاق، اسرار و معارف حج، احکام و مناسک، اعتقادات، آثار تاریخی، ادعیه و زیارات، عتبات، سفرنامه‌ها و خاطرات، شعر و ادب، آلبوم مصوّر، نشریات امور داخلی حج و آثار متفرقه به زبان‌های رایج دنیا فعالیت داشته است.

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.