82037986-70656431

قول سعودی ها برای اعلام نظر شفاف درخصوص پروازها و ویزای زائران ایران

 «سعید اوحدی» که در رأس هیئت ایرانی مذاکره کننده حج به عربستان سفر کرده است، شنبه شب درخصوص روند مذاکرات حج ۹۵ با طرف سعودی گفت: قرار بود طرف سعودی راهکارهای خودش درخصوص چگونگی صدور ویزا را بصورت شفاف اعلام کند همچنین موضوع استفاده از ظرفیت شرکت های هواپیمایی ایرانی همانند سال گذشته بر اساس سهمیه ای که برای شرکت های داخلی و سعودی تعریف شده است و تامین امنیت زائران از موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

اوحدی در این خصوص گفت: وزارت حج عربستان درخصوص موضوع ویزا اعلام کرد که در حال بررسی هستیم که ویزا در داخل ایران و یا در فرودگاه های جده و مدینه منوره صادر شود که این موضوع مورد استقبال ما قرار گرفت البته اعلام کردند که هماهنگی های این موضوع بایستی با وزارت امور خارجه عربستان انجام شود که در این خصوص منتظر پاسخ قطعی وزارت حج آن کشور هستیم.

رئیس سازمان حج افزود: در خصوص پروازها طرف سعودی متأسفانه هنوز به نتیجه قطعی نرسیده که قرار است تا ظهر روز یکشنبه نتیجه را اعلام کنند.

سرپرست تیم مذاکره کننده حج جمهوری اسلامی در پاسخ به این پرسش که برخی منابع از تعیین شرایطی برای حضور زائران ایرانی در حج حکایت دارند، تصریح کرد: خواهش من این است که به این گمانه زنی ها که گاهی اوقات اتفاق می افتد و صحت ندارد، توجه نکنیم. تا این لحظه غیر از مسائل فنی که اعلام کردیم موضوعی مطرح نشده است.

وی افزود: از جمله موارد مطروحه در نشست با سعودی ها موضوع تأمین امنیت زائران بود که به آنها اعلام کردیم که ۵۰ جلسه آسیب شناسی و کارشناسی در این خصوص از سال گذشته داشته ایم و قرار است فردا پیشنهادهای خود را بصورت مکتوب به آنها اعلام کنیم که البته طرف سعودی نیز راهکارهای خوبی را درخصوص تأمین امنیت حجاج در تفاهم نامه عنوان کرده و باید منتظر باشیم تا در جلسه روز یکشنبه در این خصوص به نتیجه برسیم.

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان تأکید کرد: تا این لحظه در ۴ جلسه ای که با وزارت حج عربستان داشتیم صرفا مباحث فنی مطرح شده که البته طرف سعودی درخصوص دو موضوع مهم پرواز حجاج و صدور ویزای زائران نظر شفاف و روشن خود را اعلام نکرده است البته قول دادند که نظر روشن خود را تا روز یکشنبه اعلام کنند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.