افراط

وضعیت ۲۸ تن از مفقودین فاجعه منا تا ۱۰ روز دیگر مشخص می شود

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت گفت: با توجه به نمونه گیری های انجام شده و آزمایشات در حال انجام، وضعیت ۲۸ تن مفقودین فاجعه منا تا ۱۰ روز دیگر مشخص می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسگرعصر سه شنبه در جمع خبرنگاران و درحاشیه آیین چهلمین روز جانباختگان فاجعه منا درمدرسه عالی شهید مطهری، اظهار کرد: درصورت همکاری مسوولان عربستان سعودی تا مدت یادشده نتایج آخرین وضعیت مفقودان روشن خواهد شد و خانواده هایی که پیکرعزیزان آنان درعربستان به خاک سپرده شده اند، می توانند برای انتقال اجساد به ایران و یا ماندن درعربستان تصمیم گیری کنند.
وی تاکیدکرد: مقصران اصلی این فاجعه باید شناسایی و معرفی شوند و عربستان سعودی باید پاسخگوی چراهای ملت ایران باشند.
قاضی عسگر در مورد پرداخت دیه به بازماندگان حجاج کشته شده ایرانی نیز گفت: به هر نحو ممکن باید طبق موازین شرعی دیه حادثه دیدگان به بازماندگان پرداخت شود.
وی با اشاره به پیگیری های دولت و ملت ایران در خصوص روشن شدن وضعیت فاجعه منا، افزود: بسیاری از دیگر کشورها نیز برای روشن شدن فاجعه منا به تکاپو افتاده اند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر روشن شدن وضعیت غضنفر رکن آبادی و فولادی گفت: اگر اجساد این دو تن در بین اجساد بجای مانده نباشند دولت عربستان باید پاسخگو باشد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.