a2

پیکرهای ۱۱۴ تن از جانباختگان فاجعه منا در راه تهران

هواپیمای حامل پیکرهای مطهر ۱۱۴ تن از جان باختگان فاجعه منا امروز ” یکشنبه” از فرودگاه جده به مقصد تهران پرواز کرد.این سری دوم پیکرهایی است که پس از شناسایی به تهران منتقل می شود.

در همین حال سخنگوی وزارت کشور گفت: پیکر مطهر ۷ تن از جان باختگان منا که متعلق به تهران هستند، امروز ۹ و نیم صبح از مقابل دانشگاه تهران تشییع می شود.

حسینعلی امیری با اشاره به اینکه نخستین گروه از جان باختگان منا شامل ۱۰۴ تن از ۱۶ استان کشور هستند، افزود: از این تعداد ۷ نفر متعلق به تهران هستند که در مراسم تشییع، ابتدا سخنرانی کوتاهی از یکی از شخصیت های کشوری پیش بینی شده و سپس پیکرها به طرف چهارراه ولیعصر و چهار راه کالج تشییع می شود.

 

وی گفت: پیکر یکی از جان باختگان بر اساس درخواست پدرش که می خواهد در قطعه شهدای امامزاده پنج تن شرق تهران به خاک سپرده شود به آنجا منتقل می شود و شش پیکر مطهر دیگر بر اساس مجوز مقام معظم رهبری در قطعه شهدای بهشت زهرا به خاک سپرده می شوند.

 

امیری افزود: امروز در استان های دیگر نیز چنین مراسمی برگزار خواهد شد.

 

وی گفت: ستاد پیگیری حادثه منا امشب در حال فراهم کردن مقدمات انتقال بیش از ۱۰۰ تن از عزیزان جان باخته دیگر به کشور است که امیدواریم با همکاری عربستان، این اتفاق بیفتد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.