201522111022_gfs

ادامه پیشروی ارتش سوریه در حلب

ارتش سوریه پس از درگیری های شدیدی که به آزادی فرودگاه نظامی کویرس منجر شد، به پیشروی خود در حومه جنوبی حلب و تنگ کردن محاصره تروریست ها در الحاضر و العیس ادامه می دهد.

به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، ارتش سوریه محاصره فرودگاه نظامی کویرس را در شرق حلب شکست و نیروهای ارتش وارد این فرودگاه شدند.

فرودگاه کویرس بیش از سه سال تحت محاصره گروه تکفیری صهیونیستی داعش بود.

نیروهای ارتش سوریه در شکستن محاصره این فرودگاه، دهها نفر از تروریست های داعش را به هلاکت رساندند.

همچنین ارتش سوریه در حومه جنوبی حلب به پیشروی خود در اطراف روستاهای الحاضر و العیس ادامه می دهد و توانست روستاهای المکحله و المریوده را که در جنوب روستای العیس قرار دارند آزاد کنند.

عناصر گروه تروریستی جبهه النصره به سبب شدت آتش نیروهای ارتش سوریه این روستاها را ترک و از آنها عقب نشینی کردند.

پیشروی ارتش سوریه به سمت فرودگاه مرج السلطان در غوطه شرقی و عملیات برای آزادی بزرگراه حرستا در ریف دمشق ادامه دارد.

همچنین نیروهای ارتش سوریه به سمت منطقه دوما در ریف دمشق پیشروی کردند.

این نیروها سیصد متر در مسیر ارتباطی دمشق – حمص پیشروی کردند.

این مسیر راه امداد رسانی اصلی تروریست ها در این منطقه است.

رئیس جمهور سوریه پس از آنکه نیروهای ارتش این کشور محاصره فرودگاه نظامی کویرس را در حلب شکستند با با سرتیپ منذر زمام فرمانده این فرودگاه نظامی و سرهنگ سهیل الحسن فرمانده نیروهایی که محاصره را شکستند ، تلفنی گفتگو و از تلاشهای آنان قدردانی کرد.

وائل الحلقی، نخست وزیر سوریه، اسقف ابراهیم نصیر، رئیس کلیسای مسیحی حلب و احمد بدرالدین حسون، مفتی اعظم سوریه در مصاحبه با تلویزیون رسمی این کشور موفقیت ارتش در فرودگاه کویرس را به ارتش و مردم حلب تبریک گفتند.

مردم حلب نیز با حضور در خیابان‌ها به مناسبت این موفقیت ارتش به جشن و پایکوبی پرداختند.

ارتش سوریه پس از شکست حصر فرودگاه نظامی کویرس در استان حلب بر ادامه عملیات خود تا از بین بردن کامل تروریست ها در این کشور تاکید کرد.

خبر دیگر اینکه ، تروریست های مسلح در ادامه جنایات خود در سوریه که مرکز موسوم به حقوق بشر مخالفان نیز به آن اذعان کرد، شماری از شهروندان را در لاذقیه و دمشق به خاک و خون کشیدند.

منابع امنیتی سوریه از کشته شدن بیست و دو شهروند این کشور و زخمی شدن بیش از شصت نفر دیگر در حملات گروه های مسلح تروریست به لاذقیه در غرب این کشور خبر دادند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.