شاه عربستان

بیشتر خاندان آل سعود خواهان برکناری ملک سلمان هستند

یکی از شاهزادگان مخالف در عربستان می‌گوید، بیشتر اعضای خاندان سلطنتی آل سعود از برکناری سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور و جانشینی وی با برادر کوچکترش حمایت می‌کنند.

به گزارش مشعر به نقل ازپرس تی وی ، ایندیپندنت روز جمعه به نقل از یکی از نوه‌های ابن سعود گزارش داد، هشت تن از ۱۲ پسر عبدالعزیز بن سعود، بنیانگذار عربستان سعودی که هنوز در قید حیات هستند، از برکناری سلمان ۷۹ ساله، پادشاه بیمار این کشور و جانشینی وی با شاهزاده احمد بن عبدالعزیز، برادر ۷۳ ساله‌اش حمایت می‌کنند.
وی همچنین گفت: اکثریت روحانیون قدرتمند این کشور که به علما معروفند، از انجام کودتا برای برکناری پادشاه کنونی و به قدرت رساندن احمد بن عبدالعزیز، وزیر کشور سابق عربستان، حمایت کرده‌اند.
وی گفت: «۷۵ درصد از علما و افراد مذهبی شاهزاده احمد را ترجیح می‌دهند.»
به گفته این شاهزاده مخالف، ملک سلمان که از بیماری آلزایمر رنج می‌برد، تنها دو گزینه برای آینده‌اش پیش روی خواهد داشت.
وی گفت: «یا پادشاه عربستان سعودی را ترک خواهد کرد … و در داخل و خارج از کشور محترم خواهد بود؛ یا به عنوان گزینه دیگر، شاهزاده احمد ولیعهد خواهد شد اما کنترل و مسئولیت بر کل کشور، اقتصاد، نفت، نیروهای مسلح، گارد ملی، وزارت کشور، سرویس سری و همه چیز را برعهده خواهد داشت.»
سلمان در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۹۳ (۲۳ ژانویه ۲۰۱۵) و پس از مرگ عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود، برادر ناتنی‌ ۹۰ ساله اش، به تخت نشست.
پادشاه عربستان محمد بن سلمان پسر ۳۰ ساله‌اش را در ماه آوریل به سمت معاون ولیعهد و وزیر دفاع منصوب کرد.

وی یکی از عاملان اصلی به راه انداختن جنگ خونین علیه یمن به شمار می‌آید که تاکنون ۷ هزار کشته و بیش از ۱۴ هزار زخمی برجای گذاشته است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.