لاریجانی نقش

لاریجانی : نقش بی بدیل رهبری در پرونده هسته ای

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نقش مقام معظم رهبری در موضوع هسته‌ای بسیار مؤثر و پیش‌برنده بود، گفت: ایشان با نقش هدایتگر و به‌موقع در هدایت مذاکرات، چارچوب‌های روشنی را تعریف کردند و با تأیید در اجرا، پرونده هسته‌ای را به سرانجام رساندند.

آقای علی لاریجانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود، افزود: شهادت امام سجاد(ع) و شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفای او را به ملت عزیز و نمایندگان محترم تسلیت و تعزیت عرض می کنم و از حضور یکپارچه مردم در ایام سوگواری حضرت که حکایت از عشق عمیق ملت به خاندان رسالت داشت تشکر می کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین لازم می‌دانم بار دیگر از نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور درباره پرونده هسته‌ای ایران سپاسگزاری کنم که به‌موقع، جامع و دقیق چه در بعد راهبردی و چه غیر آن، راه را روشن کردند و لازم می‌دانم این نکته را بار دیگر بیان کنم که موضوع هسته‌ای ایران که بیش از دو دهه تلاش را دربردارد نمودی از روحیه علمی ایران است که پس از انقلاب اسلامی در مسیر اعتلا قرار گرفت .

وی افزود: در این تلاش نقش حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بسیار مؤثر و پیش‌برنده بود البته در دولت های مختلف و حوادث گوناگون ایشان بود که با امید دادن و پشتیبانی موضوع هسته‌ای را از نظر دانش علمی به پیش می‌راند و در این ۱۲ سال که غرب با ماجراجویی خود چالش‌هایی را در مسیر حرکت علمی هسته‌ای ایجاد کرد، رهبری معظم بود که با حمایت خود پایداری ملت را در مقابل این ستم غرب سامان داد.

آقای لاریجانی تصریح کرد: همچنین در مقطع کنونی هم با نقش هدایتگر و به‌موقع در هدایت مذاکرات، چارچوب‌های روشنی را تعریف کردند و در نهایت، با تأیید خود و ضوابط مشخص در اجرا، پرونده طولانی هسته‌ای را به سرانجام رساندند، بنابراین قطعا این نقش بی بدیل در ذهن ملت ایران و تاریخ خواهد ماند.

وی افزود: همچنین توجه و تأکید ایشان بر مصوبه مجلس شورای اسلامی و توجه به تلاش‌های کمیسیون مربوط و سایر کمیسیون‌ها و همه نمایندگان مجلس و توصیف مصوبه مجلس به قانونی محتاطانه که راه درست را پیش پای دولت قرار داد هم نشان‌دهنده ارزش کار ستودنی نمایندگان است و هم دقت نظر رهبری بر ارکان این امر مهم را نشان می‌دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته خالی از لطف نیست که اشارتی داشته باشم به نکته‌ای که یکی از همکاران در نوشته خود درج و تصور کرده محتاطانه صفتی است که در آن تعریضی است و به نحوی جسورانه را صفتی بافضیلت تلقی کردند؛ اما بنده در هیچ کتاب اخلاقی نیافتم که محتاطانه را صفتی از جنس رذایل بپندارند و در عوض، جسورانه را صفتی از جنس فضایل و این از عجایب روزگار است ک برخی جای فضیلت و رذیلت را اشتباه گرفته اند.

۲۰۷ نفر از نمایندگان در جلسه حضور دارند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه سایت مشعر در حال تکمیل شدن می باشد، این فروشگاه در حال حاضر صرفا" جهت معرفی محصولات مشعر است. جهت تهیه محصولات متنوع حوزه حج و زیارت می توانید با شماره 02164512003 فروشگاه مرکزی مشعر تماس بگیرید.